Polish Czech English French German Italian Russian Slovenian Spanish


WAŻNE TELEFONY

BIZNES

LINKI

ekologia


sczepienia

logozwiazek

Jak oni Śpiewają PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 maja 2011 08:40

W czerwcu 2006 roku zrodził się pomysł powstania zespołu wokalno-muzycznego, którego inicjatorką była Pani Romana Lampert z Lisewa. Przy współpracy osób kochających muzykę i śpiew utworzono grupę „Jak oni śpiewają”.

argaiv1288

argaiv1233


 

Prowadzącym i kierownikiem muzycznym został Pan Jan Łukaszewski z Niemczyka. Ich motto stanowią słowa Richarda Wagnera: „Muzyka to początek i koniec wszelkiej mowy”.

 

Pierwszy raz nieformalnie wystąpili na VIII Spotkaniach Rodzinnych w Lisewie w 2006 roku. Z biegiem czasu grupa wokalna zmieniała swój skład. Teraz członkami zespołu są: Ciechowska Stella z Lisewa, Grędzicka Emilia z Lisewa, Jankowska Irena z Lisewa, Jankowski Jan z Lisewa, Kachniarz Anna z Lisewa, Keszkowska Łucja z Lisewa, Kowalkowska Jadwiga z Lisewa, Leszek Marianna z Błachty, Leszek Marian z Błachty,  Lampert Romanaz Lisewa, Lampert Henryk z Lisewa.

  

Zespół występuje na różnych uroczystościach, bierze udział w licznych  konkursach. Oficjalnie, zaprezentował się na  zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Lisewo. Oprócz tego każdego roku umila nam czas podczas Spotkań Rodzinnych, dożyneki innych imprez gminnych, takich jak: Święto Pieczonego Ziemniaka w Pniewitem, Andrzejki, WOŚP w Lisewie. Podczas biesiad integracyjnych umilają czas pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Mgoszczu. Ich działalność jednak wykracza poza teren Gminy Lisewo. Gościnnie spotykają się i śpiewają razem ze Związkiem Emerytów, Rencistówi Inwalidów z Chełmna, a także ze Stowarzyszeniem Kobiet „Płużniczanki”. W październiku 2007 roku uczestniczyli w Pożegnaniu Lata organizowanym w Czarcim Młynie w Grudziądzu. Czerwiec 2008 roku upłynął pod hasłem XXV Przeglądu Dorobku Kulturalnego Seniorów i Osób Niepełnosprawnych w Toruniu, z którego zespół przywiózł dyplom uznania.

  

W ich trofeach znajdują się również statuetki z Jubileuszowych Spotkań Klubów Seniora „Złoty, jesienny liść”.  W skład repertuaru „Jak oni śpiewają” wchodzą piosenki wszystkim dobrze znane oraz takie, do których teksty układa prowadzący Pan Łukaszewski. Przygrywa on nie tylko na organach, ale również na akordeonie. Zespół jest zawsze mile witany przez publiczność, po zakończeniu występu otrzymuje gromkie brawa.

  

Raz w tygodniu odbywają się próby śpiewu na Sali Sesyjnej, którą udostępnia Wójt Gminy Lisewo. Wydatki, zespół pokrywa z własnej kieszeni oraz otrzymuje wsparcie od Wójta.

Cieszymy się, że w naszej gmine istnieje ta oryginalny zespół, który nie tylko umila nam czas, ale również reprezentuje na różnych uroczystościach i festiwalach - mówi Wójt Gminy Jerzy Cabaj.

 

Członkom zespołu życzymy wszelkiej pomyślności i samych sukcesów. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach z uśmiechem i wigorem będą cieszyć nas swoją obecnością.

 

 

 

 

Copyright Gmina Lisewo 2010
Webmaster: Lukass