Polish Czech English French German Italian Russian Slovenian Spanish


WAŻNE TELEFONY

BIZNES

LINKI

ekologia


sczepienia

logozwiazek

Stichting Zeeland Help Polen PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 stycznia 2013 10:10

Na wniosek Wójta Gminy Lisewo p. Jerzego Cabaja, Rada Gminy Lisewo postanowiła wyróżnić 18 Holendrów nadając im tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Lisewo”. Uchwały zostały jednogłośnie podjęte na posiedzeniach Rady Gminy w dwóch turach, najpierw 1 lipca, a następnie 25 sierpnia 2010 roku.

argaiv1570

 

Uroczyste wręczenie tych zaszczytnych tytułów odbyła się w Sali Sesyjnej przy Gminnym Gimnazjum w Lisewie. Laureaci nie kryli zadowolenia za docenienie ich ciężkiej pracy. Stowarzyszenie Stichting Zeeland Help Polen, w którym wyróżnione osoby działają bezinteresownie niesie wsparcie instytucjom i potrzebującym mieszkańcom gminy Lisewo od 2002 roku. Stowarzyszenie nieodpłatnie przekazuje sprzęty, odzież, elementy wyposażenia pokoi i sal terapeutycznych Domowi Pomocy Społecznej w Mgoszczu. Ten zaś rozszerza zakres pomocy na okoliczne wsie. Z  darów SZHP skorzystały też m.in.: Wąbrzeźno, Chełmża, Chełmno, Grudziądz, Wielkie Łunawy, a nawet Bydgoszcz.  

 

- „Ci Holendrzy to ludzie starsi o wielkim sercu. Cieszę się, ze radni nie mieli uwag. Wszyscy zgodziliśmy się z faktem, że po tylu latach pracy na rzecz lokalnej społeczności w pełni zasłużyli oni na wyróżnienie” - mówi Wójt Gminy Jerzy Cabaj.

 

Fotografie

 

Copyright Gmina Lisewo 2010
Webmaster: Lukass